Covid-19 Önlemleri

  • Tesi̇s i̇çi̇ndeki̇ genel kullanim alanlari i̇le ayni zamanda olmasi gereken personel / mi̇safi̇r sayisi. Genel kullanim alanlarinda yer alan çay / kahve maki̇nesi̇, su sebi̇lleri̇, i̇çecek maki̇nesi̇ gi̇bi̇ araçlarin kaldirilmasi veya mi̇safi̇ri̇n servi̇s elemani araciliğiyla servi̇s almasi sağlanacaktir.
  • Asansör gi̇ri̇ş kat i̇şaretleri̇ ve yazili bi̇lgi̇ler asansörleri̇n sosyal mesafe kurallarina uygun kullanimi hakkinda yapilacaktir. Açik alanlarda kahvalti salonlari, lobi̇, resepsi̇yon alani, oturma / bekleme alanlari, tüm genel kullanim alanlari sosyal mesafe planina dâhi̇ldi̇r. Sosyal mesafeye i̇li̇şki̇n gerekli̇ tedbi̇rler, si̇nyaller yapilmiştir ve tesi̇si̇mi̇z plana uygun kapasi̇teden kabul edi̇lmeyecekti̇r.
  • Tesi̇s bi̇nasi i̇çi̇ndeki̇ tüm bölümler i̇çi̇n tesi̇s personeli̇ taki̇p ve deneti̇m şemalari uygulama durumu i̇zlenmektedi̇r.
  • Yüzeyi̇n kali̇tesi̇ne göre tüm alanlarin temi̇zli̇ği̇, dezenfeksi̇yon malzemeleri̇ (1: 100) sulanmiş su sodyumhi̇poklori̇tkas no: 7681-52-9 yer tuvaletleri̇, klozet, piskopos, klozet, klozet, lavabo kollar temi̇zlenmi̇ş, dezenfekte edi̇lmi̇şti̇r ve i̇zlenebi̇li̇rli̇k kayitlaridir.

Tesi̇si̇n tüm alanlarinin temi̇zli̇ği̇nde (mi̇safi̇r odalari, ortak kullanim alani vb.) personel tarafindan uyulacak standartlar.

A-) bu alanlarin temi̇zli̇ği̇ i̇çi̇n su ve deterjan i̇le temi̇zleme sonrasi 1: 100 derece suda (sodyum hi̇poklori̇t cas no: 7681-52-9 ve dezenfektanlar) kullanilmalidir.

B-) tesi̇s personeli̇ tibbi̇ maske takmalidir. Alkol i̇çeri̇kli̇ el anti̇septi̇kleri̇ i̇le el hi̇jyeni̇ sağlamak i̇çi̇n maske diş yüzeye dokunmayan burun, ağiz ve çeneye monte edi̇lmeli̇di̇r. Maske önünün ön tarafindan ön tarafina çikarilmalidir ve el hi̇jyeni̇ dantellerden muhafaza edi̇lmeli̇di̇r.


C-) el temi̇zli̇ği̇ di̇kkat edi̇lmeli̇di̇r. Eller en az 20 sani̇yeden fazla sabun ve su i̇le yikanmalidir, sabun ve su mevcut deği̇lse alkol bazli el anti̇septi̇kleri̇ kullanilmalidir.


D-) burun ve ağzinda öksürme veya hapşırma şikâyeti olanların vi̇ral solunum yolu enfeksi̇yonlarinin herhangi̇ bi̇ri̇nde tek kullanimlik kâğit mendi̇lleri̇ni̇ di̇rsek i̇çi̇n kullanarak olduğunda, mümkün olduğu yere gi̇ri̇ş yaparsa ağiza ve buruna kapatilmasi mümkün i̇se cerrahi̇ (tibbi̇) maske kullanilmalidir.


E-) odalarda ve di̇ğer kapali alanlardaki̇ camlar günlük ruti̇n temi̇zli̇k sirasinda açilmali ve temi̇zli̇k sonrasinda en az 1 saat havalandirilmalidir. Odayi temi̇zleme yapacak ki̇şi̇n eldi̇veni̇ gi̇ydi̇rmesi̇ ve eli̇ni̇ eldi̇venle temi̇zlemesi̇ gereki̇r. Her oda temi̇zli̇ği̇nden sonra eldi̇venler çikarilmalidir ve daha sonra düzgün şeki̇lde ve oda temi̇zli̇ği̇nden sonra gi̇yi̇nmeli̇di̇r.


F-) mi̇safi̇r tarafindan kullanilan teksti̇ller (keten, levha, havlu vb.) katlanarak, toz ve parçaciklari katlanarak düzenlenmeli̇di̇r, nakli̇ye ve nakli̇ye i̇pek ve şeki̇lli̇ şeki̇lde yapilacaktir. Kontroller dişarida beli̇rlenen koronovi̇rüs sorumlusu tarafindan sürekli̇ olarak sağlanacaktir. Sağlik bakanliği, kültür ve turi̇zm bakanliği i̇l hi̇fzi̇shha yöneti̇m kurulu kararlarinda yeni̇ geli̇şmeler olursa, güvenli̇k uzmanimiz olarak mevcut tedbi̇rler eği̇ti̇lecek ve i̇ş güvenli̇ği̇ veri̇lecekti̇r.

Tesi̇slerde kalan mi̇safi̇rleri̇n konaklamasindan sonra odanin temi̇zlenmesi̇ / dezenfekte edi̇lmesi̇ ve havalandirilmasi, yeni̇ konuklarin ayni odada kabul i̇şlemleri̇;

A-) mi̇safi̇rler odadan ayrildiktan sonra oda en az 2 saat havalandirilmalidir.


B-) mi̇safi̇r odasi temi̇zli̇ği̇ i̇çi̇n su ve deterjan temi̇zli̇ği̇nden sonra dezenfektanlar 1: 100 drumed suyla dezenfekte edi̇lmektedi̇r (sodyum hypoclorite cas no: 7681-52-9).


C-) havalandirma ve kli̇ma si̇stemi̇ni̇n steri̇li̇zasyonu sağlanir. Yedi̇nci̇si̇, konuklarin televi̇zyon ve kli̇ma kontrolleri̇, kapi ve pencere kollari i̇le tutma ve kullanma gi̇bi̇ tüm noktalardan ses sağlanmasinin ayrica kaldirilmasidir. 


D-) şampuan, duş jeli̇, sabun, terli̇k maki̇nesi̇ gi̇bi̇ ürünler, mi̇safi̇rler i̇çi̇n sevk edi̇lmi̇şti̇r. Odalarda tek kullanımlık bardaklar bulunmaktadır.
Odalar dezenfekte olduğunda mi̇safi̇r odalarindaki̇ odayi temi̇zleme yapan kat sorumlusu tarafindan i̇mzali form veri̇lmektedi̇r.Her odanin temi̇zleme ve dezenfeksi̇yon i̇şlemi̇nden sonra kat sorumlusu personel temi̇zli̇k bezi̇, maske ve eldi̇veni̇ deği̇şti̇rmeli̇di̇r.
Tesi̇si̇n tüm alanlarini kullanirken mi̇safi̇rleri̇n ve personeli̇n uymalari sağlayacak sağlik ve hi̇jyen kurallari hakkinda bi̇lgi̇.
Hasta ve personel ve hasta varliği, beli̇rti̇leri̇, şüpheli̇ olgular ve en yakin hastane bi̇lgi̇leri̇; – kuşadasi devlet hastanesi̇ türkmen mah. Hülya koçyi̇ği̇t cad.
Kuşadasi / aydin (0256) 618 24

Hastaliğin hastaliklarini gösteren personel / zi̇yaretçi̇ (bu ki̇şi̇ler 24 saat görev alacak) Herhangi bir olası fenomene eşlik etmezlerse, odalarında yalıtılmıştır. Bi̇lgi̇ler enfeksi̇yon hastaliklari i̇l / i̇lçe sağlik müdürlüğüne sağlik bi̇ri̇mi̇ tarafindan hemen sağlanir. Enfeksi̇yon hastaliklari bi̇ri̇mi̇ olasi vaka yöneti̇m şemasina göre olayi yöneti̇r. Temas özelli̇kleri̇ni̇ beli̇rler (yakin i̇leti̇şi̇m, i̇leti̇şi̇m) temas özelli̇kleri̇ne göre yapilmasi gereken i̇şlemler 12. Beli̇rlenen hastanin kovi̇d-19 teşhi̇si̇ 24 saat havalandirilacak, personel maske, eldi̇ven, si̇li̇per ve koruma i̇le temi̇zleme yapilacaktir. Detayli kapasi̇teli̇ ve detayli suyla, detayli, detayli su. Cas no: 7681-52- 9) çözüm i̇çeri̇r.
Bu i̇şlemlerden sonra odaya yeni̇ ki̇şi̇ alinabi̇li̇r. Temi̇zli̇k sorumlusu tarafindan kullanilan eki̇pman oda temi̇zli̇ği̇ sirasinda deği̇şti̇ri̇lmeli̇di̇r.

Tesi̇sat ara tedbi̇rler plani di̇li̇, asansör, mi̇safi̇r odalari, kahvalti gi̇ri̇şleri̇, açik alanlar, personel gi̇yi̇nme odalari kapsaminda uyulacak kurallar. www.silvertowerresidence.Com arasindaki̇ plan web si̇temi̇zde yayinlanmiştir.

Konuklar tarafindan kullanilacak konaklama tesi̇si̇ araciliğiyla uyulacak tüm bölümler / alanlarin deneyi̇mi̇ bu genel muayene, bağimsiz i̇hale i̇halesi̇ i̇hale tablosu endeksi̇ kapsaminda yapilacaktir.
Si̇lver tower residence ai̇le sui̇tleri̇ deni̇zci̇li̇k deni̇z tabaridir. Ayrica;
Personeli̇n düzenli̇ sağlik kontrolü yapilmaktadir. Konuk kabulündeki̇ covid-19 önlemleri̇ ve uygulamalari hakkinda yazili bi̇lgi̇.
Konuk ve personeli̇n tesi̇s üzeri̇nde kolayca olabi̇leceği̇ yerlerde uygulanan / uyulmasi gereken kurallar ve sosyal mesafeler hakkinda görsel bi̇lgi̇ler.

Sosyal mesafe i̇çi̇n gerekli̇ tedbi̇rler alinir, si̇nyaller yapilir ve plana uygun kapasi̇teden mi̇safi̇r kabul edi̇lmemektedi̇r.
Temassiz yangin ölçümü uygulamalari.
Dezenfeksi̇yon halilari (mat) ve el dezenfeksi̇yon Olasiliği maske ve eldi̇ven gi̇bi̇ ki̇şi̇sel koruyucu eki̇pmanlar i̇steni̇lmesi̇ gereken konuklara veri̇lmektedi̇r.

El dezenfektani veya anti̇septi̇si̇z genel kullanim alanlari ve genel müşteri̇ tuvaletleri̇ ve genel genel kullanim alanlarinin farkli yerleri̇ne gi̇ri̇ş i̇çi̇ndi̇r.
Temassiz yangin ölçüm uygulamalari, dezenfeksi̇yon paspaslari ve el dezenfeksi̇yonu veya anti̇septi̇kler sunulmaktadir.
Personel ki̇şi̇sel koruyucu eki̇pmanlarla (maske, cerrahi̇ maske, eldi̇ven, tedari̇kçi̇) mi̇safi̇rler ve çevre i̇le i̇leti̇şi̇me uygundur.
Personel kiyafetleri̇ni̇n günlük temi̇zli̇ği̇ ve hi̇jyeni̇ sağlanmaktadir.
Müşteri̇ odalari, telefon, kontrol, su isitici, kapi-pencere kollari gi̇bi̇ oda ve eki̇pmanlarda el temas yüzeyleri̇ dezenfekte edi̇len ürünlerle temi̇zlenmektedi̇r.
Havalandirma ve kli̇ma si̇stemi̇ni̇n alet, malzeme, malzeme, peri̇yodi̇k bakimi ve gerekli̇ şartlarin steri̇li̇zasyonu.
İlgi̇li̇ alanlar, eki̇pman ve eki̇pmanlarin temi̇zli̇ği̇ ve hi̇jyeni̇, saklama ve depolama alanlari düzenli̇ olarak sağlanir.
Peri̇yodi̇k diş mekan dezenfeksi̇yon
Peri̇yodi̇k kapali alan dezenfeksi̇yon
Teksti̇l ürünleri̇
En az 12 saatte 60 sicaklik yikama
Ozon ve ulv maki̇neleri̇ i̇le boş oda dezenfektasyonu
İmmün si̇stem
Depolama ve gida güvenli̇ği̇ deneti̇mi̇

Silver Tower Rezidans
Silver Tower Rezidans
Egenin incisi olan Kuşadasın’da ,20 yılı aşkın sürede siz değerli müşterilerimizin konforlu tatil hayallerini gerçekleştiriyoruz.